Виноградарі прогнозують зменшення урожайності
Через жарку погоду з нерівномірними опадами вчені Інституту Таїрова відмічають передчасне завершення росту пагонів і початок їх визрівання. Відзначають нерівномірність розвитку ягід, що без зрошення призведе до зменшення маси ґрона.
Про це повідомляється у довідці про стан виноградних насаджень на 1 серпня 2022 року Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».
Зокрема, зазначається, що липень на півдні України відзначався переважно жаркою, місцями зі зливовими дощами, погодою. За даними спостережень на метеорологічному посту при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» сума температур повітря стійко вище +10⁰С, на 31 липня становила 2130⁰С, що вище середніх багаторічних значень на 180⁰С. Опади в основному носили зливовий характер й розподілялися нерівномірно, як за часом, так і по території. Кількість опадів на території селекційних ділянок інституту склала 10 мм або 19% від норми.
«На поточну дату вегетаційного періоду виноградні кущі в умовах Південного Степу перебувають у фазах росту та достигання ягід залежно від біологічних особливостей сортів», – зазначають дослідники.
Додають, що посушливі умови вегетації сприяють передчасному завершенню росту пагонів та початку стадії їх визрівання.
«Спостерігається нерівномірність розвитку ягід, що може знизити середню масу грона. В подальшому за умов відсутності ефективних опадів це призведе до значного зменшення врожайності насаджень у культурі без зрошення», – застерігають учені.
Уточнюють, що при системі обробітку ґрунту за типом чорного пару його вологість на кінець липня варіює у 1 м шару від 51 до 69% НВ. Для поточної фенофази винограду оптимальна вологість ґрунту дорівнює 65–70% НВ.
«У зв’язку з посушливими умовами з метою збереження і ефективного використання вологи, на виноградних насадженнях слід мінімізувати роботи з розпушування ґрунту. Культивації проводити на глибину не більше 6–8 см», – радять в Інституті Таїрова.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом