Вторгнення Росії в Україну загрожує світу дефіцитом продовольства
Найбільший глобальний експортер агропродукції Україна може мати проблеми з весняною посівною
Зрив посівної компанії в Україні через військове вторгнення в країну Російської Федерації загрожує нестачею продовольства у світі. Про це йдеться в однойменному дослідженні аналітиків GMK Center
Україна – один із найбільших експортерів сільгосппродукції, який забезпечує низку країн продовольством. Наприклад, Україна експортувала на світовий ринок близько 50% соняшникової олії протягом 2017-2021 років, 15% кукурудзи, 15% ячменю та 10% пшениці.
«Весняну посівну кампанію слід розпочинати наприкінці березня. Активні бойові дії, а також брак дизельного палива та добрив можуть призвести до зриву посівної кампанії та труднощів у забезпеченні продовольством у глобальному масштабі», – зазначає головний аналітик GMK Center. Андрій Тарасенко.
Посівну кампанію ярої пшениці зазвичай розпочинають наприкінці березня, соняшнику – у середині квітня, кукурудзи – у другій половині квітня. Першими роботу розпочинають південні регіони, де сьогодні тривають активні бойові дії. Загалом станом на 7 березня бойовими діями охоплено 10 областей України, на які у сумі припадає 54% посівів соняшника, 42% кукурудзи, 52% пшениці.
Затримка із посівом на 15-20 днів може призвести до зниження врожайності до 35%. Якщо бойові дії продовжаться, то посівна кампанія у низці регіонів може взагалі не відбутися.
У результаті насамперед можуть виникнути глобальні проблеми з постачанням соняшникової олії та кукурудзи. Щодо пшениці, незважаючи на те, що озимі посіви займають понад 90% від загального обсягу посівів, експорт цієї продукції з України малоймовірний.
Сільськогосподарська продукція дорожчає. Ф’ючерси на кукурудзу з 25 лютого до 4 березня додали 14%, на пшеницю – 40%. Це створює ризики для продовольчого забезпечення найменш благополучних країн при погіршенні гуманітарної ситуації не лише в Україні, а й в Африці та на Близькому Сході.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом