Вплив змін клімату на сільське господарство стане однією з ключових тем Agritechnica-2023
Однією з ключових проблем, яким буде присвячена всесвітня виставка сільськогосподарської техніки Agritechnica-2023, що проходитиме з 12 по 18 листопада в Ганновері (Німеччина), стане проблема кліматичних змін та їхнього впливу на світове сільське господарство.
Про це інформує пресслужба DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство).
За останні роки в багатьох регіонах планети зросла кількість екстремальних метеорологічних станів. Наразі Земля переживає найспекотніший тримісячний період за всю історію записів даних, з безпрецедентною температурою поверхні моря та багатьма екстремальними погодними явищами.
Серпень 2023 року був приблизно на 1,5°C теплішим, ніж середній показник доіндустріального періоду, останні дев’ять років були найтеплішими з початку реєстрації метеорологічних даних. Попри прохолодний період дощів у липні, літо 2023 року, на жаль, також підтвердить кліматичне підвищення температури.
Така ситуація призводить до дедалі більшої невизначеності сільськогосподарського виробництва щодо рівня врожайності та якості аграрної продукції. А виробничі заходи з адаптації до змін клімату, як-от іригація, збільшать витрати на виробництво в довгостроковій перспективі.
«Навіть у всій Європі передлітня посуха створила величезні виклики для рослинництва. У середині червня 2023 року західне Середземномор’я постраждало від посухи ще сильніше, ніж у 2022 році. Східне Середземномор’я та Італія доволі добре відновилися після критичної ранньої весни. Тим не менш, у 2023 і 2022 роках умови посухи в Європі, за винятком Північної Скандинавії, були складнішими, ніж у 2021 році», — зазначив Др. Лотар Гьовельманн, головний виконавчий директор DLG.
У серпні 2023 року після передлітньої посухи різка зміна погоди ускладнила збирання врожаю в Європі. Різні екстремальні погодні умови в дощових і сухих регіонах призвели до дуже різного впливу на літні та озимі культури. Сильні дощі, грози й град завдали значної шкоди аграріям на півночі Італії, Словенії та Хорватії.
Відтак, у майбутньому сільське господарство постане перед серйозними викликами:
- Необхідно оптимізувати управління водними ресурсами і на основі цього розробити нові стратегії обробітку ґрунту.
- Селекція рослин повинна буде зосередитися на нових методах вирощування та селекції.
- Зміна клімату вимагає коригування сівозмін і ефективнішого використання засобів виробництва.
- Загалом зростатиме потреба в інвестиціях у адаптацію до клімату.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом