Впевнений старт австралійського ринку овець у 2023 році
За даними Meat & Livestock Australia, вперше з 2016 року ціни на баранину впали нижче 3 доларів за кг забійної ваги, нині вони впали на 98 центів з початку року – падіння на 25%. Навпаки, індикатор Trade Lamb Indicator (TLI) виріс на 4%, а індикатор Heavy Lamb – на 4,6% за той же час.
За перші чотири тижні 2023 року на австралійських ринках було продано 165 364 голи овець. Це на 78%, або на 72 600 голів, більше у порівнянні з першими чотирма тижнями продажів у 2022 році, коли було продано 92 731 голову.
У 2021 та 2022 роках пропозиція овець скоротилася на 33% та 51% відповідно, оскільки виробники зберігали овець для відновлення своїх стад. Зі збільшенням пропозиції з початку 2023 року ціни на баранину впали і тепер становлять у середньому менше 100 доларів за голову на рік і становлять 90,23 долари — найнижчий рівень із 2016 року.
За тиждень, що закінчився 22 січня 2023 року, забій становив 158 000 голів. Це на 68% більше, або на 64 тисячі голів, порівняно з тим же тижнем 2022 року. Очікується, що ця тенденція до збільшення пропозиції баранини збережеться протягом усього року.
У зв’язку з покращенням сезонних умов є значна кількість овець та ягнят. В результаті виробники тепер більш вибіркові щодо тварин, яких вони тримають у своєму стаді, та відправляють на ринок неефективне поголів’я. Це впливає на ціни на баранину та ягнятину.
Протягом останніх двох років виробники зберігали овець, які інакше були б вибраковані, щоб збільшити поголів’я, що призвело до зростання цін. Тепер ці старі вівці з’являються над ринком.
Обнадіює високий попит на баранину, який нині підтримує стабільні ціни на баранину, з поточного рівня виробництва.
За прогнозами, поголів’я продовжить зростати, як і пропозиція баранини на ринку – і, отже, ціни знижуватимуться, а якість поголів’я на фермі буде вищою. Це позначиться на появі на ринку високоякісної товарної баранини наприкінці року та на стабільнішому ринку протягом 2023 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом