Волога погода червня сприяла розвитку хвороб колоса
Аномальна кількість вологи протягом останнього тижня сприяла масовому розвитку та поширенню хвороб, насамперед у загущених посівах озимих та ярих зернових колосових культур. Зокрема, розвитку набули хвороби колоса.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Так, борошниста роса, септоріоз охопили 5-17% рослин, максимум 26% (Закарпатської, Миколаївської обл.). Гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, осередково піренофороз, ринхоспоріоз, інші плямистості уразили 2-18% рослин. Бура листкова іржа виявлена на 2-15, осередково 22% рослин. Кореневі гнилі уразили 3-16% рослин.
На вівсі у господарствах Закарпатської, Чернігівської областей розвивається червоно-бура плямистість (3-8% рослин).
За вологої погоди розвитку набули хвороби колоса. В окремих господарствах Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської областей фузаріозом та септоріозом уражено 0,3-3% колосся. В Одеській області відмічається ураження озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1-3% колосків.
Крім того, у посівах зернових колосових культур триває живлення, яйцекладка та відродження личинок клопа шкідливої черепашки, за чисельності імаго 0,1-2, личинок 0,2 макс. до 3 екз. на кв.м. в осередках Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Фітофагом в середньому пошкоджено 1-6 макс. 16% (Херсонська обл.) рослин. За даними державних фітосанітарних інспекторів віковий склад личинок становить: І вік – 50%, ІІ вік – 25%, ІІІ-17%, ІV – 8%.
Також на посівах зустрічався австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів. Продовжується заселення (переважно крайове) посівів колосових культур хлібними жуками та жужелицею 0,3-2, осередково 3 (Херсонська обл.) екз. на кв. м. Повсюди шкоди завдають злакові попелиці (заселено 4-26% рослин), пшеничний трипс (заселено 3-15% рослин за чисельності 1-8 екз. на колос. В південних областях злакова листовійка, пильщики.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом