Вкладати гроші в Україну стало вигідніше, попри погіршення інвестклімату — опитування ЄБА
Частка керівників компаній, які вважають, що нові інвестиції в Україну будуть вигідними, зросла майже вдвічі: з 17% рік тому до 32%. Про це свідчать результати дослідження Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) “Індекс інвестиційної привабливості України”.
Загалом інтегральний показник індексу інвестиційної привабливості України знизився несуттєво у 2023 році – до 2,44 бала з 5 можливих (2,48 бала у другій половині 2022 року).
Більшість (84%) опитаних директорів членських компаній ЄБА вважають інвестклімат несприятливим. Серед них зменшилася кількість респондентів, які вважають його вкрай несприятливим – з 37 до 24%. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 7% топменеджерів і ще 9% вважають його сприятливим.
Майже половина респондентів (48%) відзначають погіршення інвестиційного клімату, 39% вважають, що суттєвих змін не відбулося, і 13% вважають, що інвестклімат покращився.
57% компаній, які вже присутні на українському ринку, збираються інвестувати в Україну під час війни, а 79% готові приєднуватися до процесу відновлення.
Протягом наступних шести місяців 38% очікують подальшого погіршення ситуації, а 48% вважають, що інвестклімат суттєво не зміниться.
14% топменеджерів прогнозують покращення ситуації в першій половині 2024 року.
Повномасштабна воєнна агресія Росії проти України продовжує очолювати перелік факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, на другому та третьому місцях – корупція та слабка судова система.
Серед позитивних змін СЕО назвали надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, дерегуляційні ініціативи та диджиталізацію державних послуг.
Європейська бізнес-асоціація проводить дослідження “Індекс інвестиційної привабливості України” з 2008 року. За всю історію виміру Індекс жодного разу не досяг позитивної зони – понад 4 бали. У поточній хвилі опитування взяли участь 85 директорів найбільших міжнародних та українських компаній. Партнер дослідження – Gradus Research.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом