Виробництво борошна в Україні: чи є світло в кінці тунелю?
UkrAgroConsult
Автори статей:
Виробництво борошна скорочується з кожним роком – за перші 2 місяці 2021/22 МР було вироблено всього 305,6 тис. тонн, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
За оцінками учасників ринку, насправді обсяги виробництва набагато вищі.
Експорт пшеничного борошна також скорочується – в 2020/21 МР було експортовано всього 127 тис. тонн, що є десятирічний мінімумом, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.
Тим часом, імпорт борошна в Україні зростає – починаючи з 2008 р сезонний імпорт не перевищував 8 тис. тонн, проте в минулому році було імпортовано 19 тис. тонн.
Попит на українське борошно з боку імпортерів нестабільний і з 2020 р демонструє тенденцію до скорочення. Наприклад, Китай, один із основних покупців попередніх сезонів, припинив закупівлі борошна з України з серпня 2020 г. За перші 3 місяці 2021/22 МР більшість основних імпортерів скоротили обсяги закупівель української борошна в порівнянні з минулим сезоном.
На падіння попиту також впливає зростання вартості доставки та сировини. Фрахт подорожчав через пандемію коронавирусу і затримками в китайських портах, а ціни продовольчої пшениці взагалі зараз знаходяться на історичному максимумі з 2012/13 МР.
Крім зростання ціни продовольчої пшениці, в 2021 року також скоротилася її частка в урожаї через вологішу погоду. Переробники навіть пропонували окремо визначити в Меморандумі експорт пшениці продовольчої якості, проте решта учасників не підтримали цю пропозицію.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт. AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який поєднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я з доступом до історичних даних, а також інструментами обробки та завантаження інформації.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів:
http://agrisupp.com/ru/register/1
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом