Війна в Україні позначилася на роботі африканських борошномельних підприємств
Нігерія імпортує 6 млн т пшениці у 2022-23 МР, що на 3% менше, ніж у попередньому сезоні.
Про це йдеться у звіті Глобальної сільськогосподарської інформаційної мережі Іноземної сільськогосподарської служби Міністерства сільського господарства США (USDA), пише world-grain.
У звіті наголошується, що війна в Україні сприяла зниженню імпорту пшениці. У 2021 році Нігерія імпортувала 51% пшениці з росії, Литви, Латвії та інших країн Балтії. Блокада росією українських портів та дія санкцій, запроваджених ЄС та іншими західними країнами, викликали сплеск цін на пшеницю.
Пшениця з України та інших країн Чорного моря залишається найдешевшим варіантом для багатьох борошномелів у Нігерії
«Багато борошномельних підприємств змішують причорноморську пшеницю з дорожчою високоякісною пшеницею з США та Канади, щоб отримати тісто, необхідне для хліба, який будуть їсти нігерійські споживачі. Млини збільшили вартість пшеничного борошна, щоб компенсувати високу вартість логістики та вартість дизельного палива — багато борошномелів використовують генератори, які є життєздатним джерелом енергії в Нігерії», — йдеться у повідомленні Міністерства сільського господарства США.
Міністерство сільського господарства США повідомило, що нігерійські пекарні, які чекають на затяжну російсько-українську війну, вивчають варіанти змішування пшениці з борошном з маніоки, проса і борошна з солодкої картоплі.
У звіті пояснюється, що за останнє десятиліття уряд наполягав на додаванні борошна з маніоки в хліб, сподіваючись, що ця політика значно скоротить імпорт пшениці. Політика потребує змішування борошна з маніоки до 40%. Однак пекарі не підтримують цю політику, оскільки борошно з маніоки погано поєднується з пшеничним борошном для отримання тіста хорошої якості.
У черговій спробі вирішити проблему нестачі пшениці Національне агентство з управління біобезпекою (NBMA) схвалило імпорт генетично модифікованої (GE) посухостійкої пшениці (HB4) з Аргентини. Імпорт ГМ пшениці переважно йде на продукти харчування та переробку, а не на посадку.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом