Відмова аграріїв від інтенсивних технологій знизить урожайність зерна на 30%
Аграрії змушені відмовлятися від інтенсивних технологій вирощування, тому врожайність усіх зернових культур цьогоріч може скоротитися на 30% порівняно з довоєнними роками, а врожай становитиме близько 75-77 млн т.
Про це повідомив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук на пресконференції в «Укрінформ».
«Цьогоріч кількість розмінованих територій збільшилась, і площа для сівби, відповідно, теж. Це стало новим викликом для аграріїв на тлі їх вимушеної відмови від інтенсивних технологій вирощування. Тож очікуємо зменшення врожайності на 30% порівняно з довоєнними роками», — зазначив Соломчук.
За його словами, очікується зменшення врожайності як зернових, так і олійних та інших культур. При цьому слід зважати на вплив погодних умов.
«Цифри можуть дещо змінюватися, але, на мою думку, обсяги врожаю цього року становитимуть 75-77 млн т. Для порівняння, у довоєнний період у рекордні роки ця цифра перевищувала 100 млн т», — заявив Соломчук.
Він наголосив, що аграріям із більш постраждалих регіонів доведеться повністю відновлювати свої господарства і починати, по суті, з нуля.
«Звісно, про прибуток тут не може йтися, основна мета — принаймні не вийти в мінус. Як показав минулий рік, за умов обмеження експорту пшениця, ріпак, кукурудза стали збитковими», — зазначив нардеп.
За його даними, найгірша ситуація на півдні України. Там сільгоспвиробникам доводилося продавати свою продукцію за ціною на 50-60% меншою від собівартості.
Стабільна ситуація лише в аграріїв, котрі паралельно займаються тваринництвом, це дозволяє їм раціонально використовувати врожай.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом