Від сьогодні транспортний безвіз із ЄС працює за новими правилами
Вантажні перевезення між Україною та Європейським Союзом від сьогодні, 11 липня, мають здійснюватися згідно з правилами оновленої угоди про «транспортний безвіз».
Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
«10 липня завершується перехідний період оновленої угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Євросоюзом. Це означає, що всі вантажівки, які виконують перевезення у межах »транспортного безвізу«, повинні обов’язково дотримуватись оновлених правил», — сказано в повідомленні.
Зокрема, йдеться як про українських, так і про іноземних перевізників.
У міністерстві нагадали, що під час виконання такого перевезення необхідно:
- Мати на борту ліцензію на перевезення у паперовому вигляді. Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
- Мати документи на вантаж для порожнього транспорту. Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема, ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.
- Мати на борту документи для підтвердження типу перевезення. Під час рейсу у водія повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
- Мати документи для повернення порожньої вантажівки. Під час повернення до України порожнім необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу в прямому сполученні.
- Мати наліпку на лобовому склі вантажівки. На лобовому склі транспортного засобу повинна бути наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд затверджений в угоді. Завантажити наліпку можна за посиланням.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом