ВР запровадила санкції проти Ірану на 50 років
У понеділок, 29 травня, Верховна Рада схвалила запровадження санкцій проти Ірану на 50 років. Запровадження санкцій проти ісламської держави підтримали 328 парламентаріїв.
«Після того, як вони (іранці – ред.) допомагають Росії, надають сотні «шахедів», які кошмарять наші міста, треба ще й розривати дипломатичні відносини. Санкції – це добре, але недостатньо», – наголосив Гончаренко.
Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді запровадити санкції проти Ірану – відповідний проєкт постанови зареєстрували в парламенті 27 травня. Документ має назву «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран» і пропонує увести в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони.
Рішення РНБО передбачає обмеження торгівлі з Іраном, блокування транзиту ресурсів українською територією для його резидентів, а також блокування капіталів резидентів Ірану в Україні. Обмеження пропонується запровадити на 50 років.
Зеленський під час свого відеозвернення 24 травня закликав іранців «зупинити сповзання на темну сторону історії», постачаючи Москві безпілотники. У відповідь речник МЗС Ірану назвав заяви президента України «брехливими» і спрямованими на отримання більшої кількості допомоги від Заходу.
Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе іранського виробництва, які були застосовані, зокрема, під час масованих ударів по українських містах, які почалися восени 2022 року. Через це і Євросоюз, і США запровадили санкції проти Ірану.
Спочатку в Ірані та Росії заперечували інформацію про постачання дронів. У листопаді минулого року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахіян заявив, що Іран надавав Росії дрони-камікадзе, але нібито за кілька місяців до масштабного вторгнення в Україну.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом