Великотонажні судна в «зерновому коридорі» мають пріоритет
З метою збільшення обсягів експорту «великим» суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках «зернового коридору», продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Питання було порушено через сповільнення інспекції JCC у Босфорі, в якій беруть участь і представники росії. З початку року середня кількість інспекцій становить 2,5 судна за добу, проти 3,5 у грудні. Відповідно, у Босфорі сформувалася велика черга суден, за січень спостерігається зменшення експорту. Станом на 18 січня в Босфорі на інспекцію очікує 121 судно (28 – з агропродукцією на борту, 93 – судна, які йдуть до портів під завантаження). Середній час очікування – від 2 до 5 тижнів, що також призводить до мільйонних збитків вантажовласників.
Щоб покращити ситуацію та спланувати роботу портів, учасники Координаційної ради підтримали продовження строку дії рішення від 23 листопада 2022 року щодо продовження надання пріоритету суднам, при проходженні Босфору в рамках «Зернового Коридору», чиє корисне навантаження відповідає встановленим вимогам. Згідно з цім рішенням в першу чергу продовжать пропускатися судна з корисним навантаженням від 15 тис. тонн для всіх типів продовольчої продукції за виключенням олійних та від 6 тис. тонн – для олійних.
Як зазначили учасники Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві , це рішення дозволило зберегти обсяги експорту в грудні 2022 року на попередньому рівні, попри скорочення кількості суден, які пройшли інспекцію та були допущені до завантаження аграрною продукцією.
Щодо покриття воєнного ризику страховими компаніями, що страхують морські перевезення зерна – учасники ринку зазначили, що попри відмову страхувальників Клубу IG покривати ризики, пов’язані з війною, інші страхувальники продовжують укладати договори. Загалом ситуація не загрожує роботі «зернового коридору» та продовольчій безпеці.
У нараді взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства економіки України, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, керівництво Укрзалізниці, портів, обласних адміністрацій.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом