Вартість фрахту цистерн-олієвозів в Україні становить нові рекорди. До чого це призведе?
Українські аграрії намагаються експортувати власний урожай минулого року, поки ще не почав поступати новий. Якщо про експорт зерна AUTO-Consulting розповідав минулого разу, то питання експорту соняшникової олії також потребує окремого рішення, бо без залізничного та морського напрямку у цьому секторі також складається важка ситуація.
Експорт олії зараз можливий лише автомобільним транспортом і через західний кордон. Але кількість олієвозів в Україні також обмежена. Фрахт транспортних послуг з перевезення олії до європейських країн вже б’є усі рекорди.
Так, за словами власника мережі АЗС Prime Дмитра Леушкіна, вже є заявки на перевезення олії у олієвозів за ціною 9000 евро. Хочемо ми це, чи не хочемо, але пропорційно буде зростати і вартість перевезення нафтопродуктів, бо перевізники будуть обирати, що їм везти: бензин за 3000 евро, чи олію за 9000 евро. А кількість цистерн у нас в країні і досі обмежена.
Крім того, відміна нульового розмитнення з 1 липня 2022 року стасувалася не тільки легкових автомобілів, але й тягачів та напівпричепів. Вони тепер одразу подорожчали, а їх потрібно закуповувати ще дуже багато, щоб зник і дефіцит палива, і дефіцит олієвозів для аграріїв. Але про це чомусь ніхто не подумав.
Таким чином Дмитро Луешкін прогнозує, що до осені значно зросте вартість транспортування палива і про зниження цін годі поки що й думати.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом