В Європі у 10 разів зріс попит на українське насіння амаранту і амарантову олію
Попит на українське товарне насіння амаранту і амарантову олію в Європі зріс у понад 10 разів порівняно з рядом попередніх років. Про це розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.
За його словами, українських виробників знають і їм довіряють. На це вказують попередні домовленості партнерів та трейдерів.
Навіть більше – географія посіві амаранту в Україні розширюється, зокрема на півночі цього року висіють понад 600 га амаранту.
«В цьому році у амаранту є дуже гарні перспективи закріпитися на півночі України. В минулому році на Чернігівщині було посіяно 29 га амаранту сорту Харківський-1. В цьому році в Чернігівській області буде посіяно понад 600 га амаранту», – пише Олександр Дуда на своїй сторінці у Фейсбук.
Але ця цифра ще не остаточна, каже фахівець, бо посівна амаранту в північних регіонах стартуватиме не раніше 25 травня. Оптимально, щоб ґрунт прогрівся до +18 градусів і механічним способом вдалося прибрати основну масу конкуруючих бур’янів (щирицю, лободу та мишій).
«В поточному році ми заохочуємо фермерів не тільки набути досвіду вирощування амаранту, але й націлитися на значні площі (від 50 га) задля отримання суттєвого доходу (собівартість вирощування амаранту до 14 000 грн/га).
Попит на українське товарне насіння амаранту і амарантову олію в Європі зріс в понад 10 разів порівняно з рядом попередніх років, бо нас вже знають і довіряють (згідно попередніх домовленостей партнерів та трейдерів)», – наголошує Олександр Дуда.
Голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції нагадав, що крім популяризації культури, асоціація успішно співпрацює з фермерами України – укладає угоди на викуп врожаю поточного року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом