В ЄС запрацювала Обсерваторія агропродовольчих ланцюгів
В ЄС запрацювала так звана Обсерваторія агропродовольчих ланцюгів (agri-food chain Observatory (AFCO)). Це один з інструментів Євросоюзу, за допомогою якого країни-члени хочуть спробувати вирівняти ситуацію з цінами, які отримують фермери за свою продукцію і посилити позиції фермерів в ланцюгах постачання продукції.
Про це у власному Телеграм-каналі розповіла доктор аграрних наук, посол з особливих доручень МЗС (2022-2023) Ольга Трофімцева.
«Я багато разів також писала про цю не унікальну для України проблематику: фермер в ланцюгу від поля до кінцевого споживача має найнижчий відсоток кінцевої ціни продукту, яку ми з вами сплачуємо в супермаркеті чи на ринку. В ЄС є вже законодавство, яке має боротись з так званими недобросовісними торговими практиками роздрібних мереж. І от перша зустріч агропродовольчої обсерваторії, про створення якої було оголошено в березні цього року», – зауважила вона.
За словами Ольги Трофімцевой, учасниками Обсерваторії є 48 організацій/асоціацій з усіх країн ЄС, які представляють всі зацікавлені сторони – від фермерів до мереж, перелік є відкритим. Окрім того, представники національних органів влади 27 країн-членів теж є. Європейські структури там присутні у якості спостерігачів.
Головний принцип Обсерваторії: відкритий обмін інформацією щодо формування витрат вздовж ланцюга, щоб зрозуміти, як формується маржа на тому чи іншому етапі. І головне завдання обсерваторії: розробка методологій для оцінки та моніторингу структури витрат і розподілу маржі та доданої вартості вздовж ланцюга.
«Економісти попереджають, що тут не можна проста підкрутити в одному місці гвинтик – і все стане добре. Але зібрана інформація, напрацьована аналітика точно дадуть можливості для рішень в цій сфері. Я б взагалі порадила нашим профільним асоціаціям попроситись хоча б спостерігачами до обсерваторії. Щоб вчитись», – додала Ольга Трофімцева.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом