В ЄС посилять заходи щодо відстеження походження меду
Європейський парламент схвалив попередню політичну угоду з Радою Європи щодо оновлених правил щодо складу, назви, маркування та представлення певних продуктів для сніданку, так звані «директиви щодо сніданку».
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Зокрема, нові правила сприятимуть боротьбі з імпортом фальсифікованого меду з країн, що не входять до ЄС, шляхом обов’язкового та чіткого маркування країни походження, а також запустять процес створення системи відстеження меду. Також буде чіткіше маркування вмісту цукру у фруктових соках, а також мінімальний вміст фруктів у джемах і джемах.
«Сьогодні ми зробили важливий крок у маркуванні походження харчових продуктів і вжили жорстких заходів для боротьби з шахрайством з медом. Країна походження повинна бути чітко вказана на маркуванні медових сумішей. Крім того, встановлено більш високі стандарти якості та виявлена потреба в системі відстеження меду в ЄС. Ці ініціативи забезпечать кращу поінформованість споживачів і кращий захист як бджолярів, так і споживачів від фальсифікованого меду», – зазначив доповідач Олександр Бернхубер (ЄНП, Австрія).
Закон також має бути прийнятий Радою Європи, перш ніж він буде опублікований в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів. Країни ЄС будуть застосовувати нові правила через два роки після набрання чинності.
Нагадаємо, ЄС погодив запровадження обмежень на імпорт української агропродукції. Новий автоматичний захист також стосуватиметься деяких чутливих продуктів, таких як птиця, яйця, цукор, овес, кукурудза, крупи та мед, якщо він перевищить середньоарифметичне значення обсягів, імпортованих у другому півріччі 2021, 2022 та 2023 років.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом