В Україні зросло виробництво молока на фермах: названо регіони-лідери
В Україні у січні поточного року було вироблено 522,1 тис. т молока, що на 1,5% менше, ніж за цей же період минулого року.
При цьому 243,3 тис. т, або 46,6% всього молока було вироблено промисловими господарствами і 278,8 тис. т (53,4%) у господарствах населення, говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.
Промислові підприємства, незважаючи на досить скромні показники росту чисельності корів у січні, показали значне нарощення виробництва молока: в порівнянні з минулим роком обсяги молока зросли майже на 7%, а якщо порівнювати з даними п’ятирічної динаміки — на 9,2%.
«Нарощування виробництва промислового молока цілком очікуване та відбувається завдяки інвестиціям господарств у нарощування продуктивності поголів’я та ефективності виробництва. Проте, як свідчить практика попередніх років, саме показники першого місяця січня Держстат коригує ще впродовж наступних 2-3 місяців, відтак приємний індикатор зростання промислового сектору, очевидно, буде змінено у бік зменшення, проте ми очікуємо, що приріст частки молока від молочно-товарних ферм не буде нижчим 4-5%», — відмічає аналітик АВМ Яна Лінецька.
Найбільший приріст виробництва в МТФ відмічали у Херсонській (+23,7%; 4,7 тис. т), Тернопільській (+21,7%; 11,2 тис. т) та Кіровоградській (+16%; 5,8 тис. т) областях.
Разом із тим, лідерами залишаються Полтавщина (34,7 тис. т), Черкащина (26,5 тис. т) та Чернігівщина (21,5 тис. т).
Показники виробництва в господарствах населення скоротилися на 7,8% у порівнянні з минулим роком. Домогосподарства Київської та Рівненської областей наростили виробництво на 1,7% та 0,9% відповідно. Найбільше молока вироблять господарства населення Вінницької (25,6 тис. т), Хмельницької (22,8 тис. т) та Житомирської (21,8 тис. т) областей.
«У поточному році варто очікувати посилення присутніх на ринку тенденцій — виробництво молока в промислових господарствах буде рости, а в населення — скорочуватися. Проте варто розуміти, що співвідношення виробленого молока в промислових господарствах буде змінюватися протягом року. Особливо у весняно-літній період», — зазначає Яна Лінецька.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом