В Україні зможуть утилізувати фальсифіковані пестициди
Парламент проголосував за законопроєкт №4548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами».
Документ відправили на підпис президенту.
Як пояснив радник міністра Кабінету міністрів України Сергій Глущенко, законопроєкт «наводить лад» з повноваженнями органів державної влади щодо поводження із фальсифікованими пестицидами.
Законопроєктом передбачається:
- зміна вимоги до упаковки та маркування пестицидів і добрив;
«Вони повинні будуть бути такими, щоб мінімізувати ймовірність їх помилкового прийняття за харчовий продукт, напій, лікарський засіб та корм. Це європейська вимога, яка тепер захищатиме інтереси українських споживачів».
- остаточне впровадження електронного реєстру пестицидів і добрив;
- скасування регулювання «спеціальних сировинних зон»;
- заборону на самостійний імпорт пестицидів фізичними особами.
«Фізичні особи відтепер будуть мати доступ виключно до тих пестицидів і добрив, що пройшли державну реєстрацію в Україні і які законно розміщено на українському ринку».
Також із Закону «Про пестициди і агрохімікати» буде видалено все регулювання, яке стосується харчових продуктів.
«Для регулювання цього питання вже давно є профільне (спеціальне) законодавство, засноване на європейських правилах. Тому вимоги до «пестицидів» і «харчових продуктів» будуть регулюватися окремо один від одного, і за допомогою різних Законів», — розповів Сергій Глущенко.
Також, за його словами, головна зміна законопроєкту це можливість вилучення та знешкодження фальсифікованих добрив та пестицидів.
«Фальсифіковані пестициди і добрива буде дозволено вилучати, утилізувати, знищувати та знешкоджувати. Як це не дивно, але всі 27 років свого існування Закон «Про пестициди і агрохімікати» не давав відповіді на просте питання, що робити інспекторам з виявленими фальсифікованими пестицидами і добривами? Тому є шанси, що завдяки прийнятому Закону на ринку пестицидів і добрив таки стане більше порядку», — підсумував Сергій Глущенко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом