В Україні змінили план пріоритетного розмінування сільгоспземель
В Україні з початку 2024 року оновили та переглянули план пріоритетного повернення у господарську експлуатацію сільськогосподарських земель. Згідно з новим планом, першочергового обстеження та, за необхідності, очищення та розмінування підлягають понад 512 тисяч гектарів сільгоспугідь.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Перший віцепрем’єр-міністр України та міністр економіки Юлія Свириденко розповіла, що протягом минулого року сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Було обстежено 274 тисячі гектарів, що становить понад половину територій, які планували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років. Отже, план було переглянуто і додано нові землі для розміновування.
За словами її заступника Ігоря Безкаравайного, план було оновлено з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. У процесі уточнення плану брали участь представники Міноборони, МВС, Мінагрополітики і продовольства, та Міністерства економіки. Реалізація оновленого плану дозволить більш раціонально використовувати наявні ресурси.
“За рік спільними зусиллями всіх дотичних сторін ми багато чого досягли. Сьогодні маємо не шість операторів, як рік тому, а майже тридцять. І їх чисельність лише збільшуватиметься. Маємо біля 30 машин для розмінування, яких не було на початку минулого року. І їх теж буде ще більше. Відповідно, маємо коригувати наші плани – щоб системно і, головне, раціонально використовувати нові можливості”, – зазначив Безкаравайний.
Згідно із зміненим планом, пріоритетне повернення земель у господарську експлуатацію передбачено для 8 регіонів.
Очікується обстеження та, в разі потреби, очищення та розмінування наступних площ:
- Донецька область – 12,8 тис. га
- Чернігівська область – 2 тис. га
- Сумська область – 85 га
- Дніпропетровська область – 6,6 тис. га
- Київська область – 9,4 тис. га
- Миколаївська область – 44 тис. га
- Харківська область – 190 тис. га
- Херсонська область – 248 тис. га
Нагадаємо, за 2023 рік аграріям вдалося повернути для використання понад 200 тисяч гектарів сільгосппризначених земель з 470 тисяч гектарів , які були заплановані для першочергового обстеження та розмінування.
Україна разом з міжнародними партнерами активно працює над посиленням потужностей операторів та стратегічним плануванням дій всіх відповідних сторін у сфері протимінної діяльності, щоб протягом наступних 10-х років повернути до безпечного використання до 80% територій країни, які наразі вважаються потенційно забрудненими.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом