В Україні запустили реєстр для підтримки агровиробників
Про це розповів заступник міністра аграрної політики Денис Башлик.
«Ми запускаємо Державний аграрний реєстр (ДАР), мета якого – полегшити життя українських аграріїв та надалі забезпечити їх необхідним фінансуванням. Запуск цього проєкту є важливим, адже до традиційних проблем, з якими стикаються наші фермери, додалась повномасштабна війна, що створює нові складнощі для с/г виробників», – зазначив фахівець.
За його словами, реєстр значно спрощує процедуру пошуку можливостей підтримки та подачі заявок на відповідну допомогу. Зокрема, податись на будь-яку програму можна в режимі онлайн, а рух заявки можна відстежувати у режимі реального часу.
Також ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.
Підтримка через Державний аграрний реєстр фермерам буде надаватись від українського уряду, міжнародних донорів, банків та інших організацій. Перші дві програми допомоги для аграріїв будуть доступні в ДАР вже найближчим часом.
Представник міністерства додав, що запуск ДАР є також важливим кроком на шляху підготовки України до членства в ЄС, адже реєстр відповідає повністю всім директивам Європейського Союзу щодо державної підтримки сільського господарства.
«Старт ДАР – є не тільки важливим для аграрного сектору. Це також потужний аналітичний інструмент для держави, що дозволить в подальшому приймати рішення на основі фактичних даних та провести аналіз надання допомоги фермерам в режимі реального часу», – додав Башлик.
Як повідомлялось, раніше в Україні створили Національну платформу продовольчої безпеки, яка необхідна для стимулювання розбудови української економіки та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників ЗСУ та територіальної оборони.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом