В Україні є перспективи для ГМ-кукурудзи — Bayer
Позиція Bayer стосовно ГМО залишилась незмінною. Компанія працює на тих ринках, де є запит зі сторони аграріїв, і там, де створюється законодавчо-регуляторна система, яка б забезпечувала захист прав інтелектуальної власності.
Про це вчора, 19 жовтня, під час круглого столу на тему: «Оновлення державного регулювання у сфері обігу та поводження з ГМО», розповів директор з корпоративних питань Bayer Віталій Федчук, пише Latifundist.com.
За його словами, наразі Bayer вже працює з ГМ-культурами, зокрема у США, Канаді, Аргентині. Водночас у Румунії компанія була змушена припинити біотехнологічний бізнес через вступ країни до Євросоюзу — фокус ЄС більше направлений на імпорті ГМ-насіння, а не на його культивацію.
«Ми бачимо певні перспективи з точки зору розвитку бізнесу в Україні, наприклад по ГМ-кукурудзі», — зауважив керівник.
За словами Віталія Федчука, ГМО — це інструмент, який допомагає аграріям працювати більш ефективно, але він не може виступати в ролі єдиного засобу для покращення продуктивності.
Водночас, продовжує директор, у компанії залишаються певні питання.
«До прикладу, відмова від ГМО в разі вступу країни до ЄС. Друге питання — це репутаційна суспільна складова — потрібно підвищувати освіченість людей в цьому напрямку. І трете — це бізнес складова, оскільки Bayer має великий хаб з виробництва насіння в Україні, виробляючи насіння як для внутрішнього ринку, так і на експорт. Тому компанії важливо знайти баланс, розуміти в якому напрямку буде розвиватись країна — ГМО чи не ГМО», — розповів Віталій Федчук
Варто зауважити, що під час круглого столу було представлено законопроєкт № 5839 від 05.08.2022 року «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки».
Нагадаємо, що всупереч попереднім заявам Bayer продовжить роботу в росії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом