В Україні високий попит на товарних поросят
Високий попит на товарних поросят тримає ціни на відповідному рівні, відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України»
На відміну від цін на свиней забійних кондицій, котирування на ринку товарних поросят за останні пару місяців не змінювали напрямок руху. За відгуками операторів ринку, пропозиція таких тварин залишається досить обмеженою, а попит залишається на стабільно високому рівні, що підтримує позитивну цінову динаміку. Так, у другій половині липня ціна на поросят масою 25-30 кг коливається в межах 90-130 грн/кг, у ваговій категорії 9-12 кг ― 190-200 грн/кг.
Постачальники поросят для відгодівлі зазначають, що попит на товарних поросят наразі активний як з боку сільгоспвиробників, які намагаються зменшити втрати через здешевлення зерна, так і з боку населення. Так, аграрії, які спеціалізуються на рослинництві, намагаються компенсувати частину недоотриманих через відсутність експорту коштів за рахунок згодовування зернових свиням, адже ціна на живець значно привабливіша в цьому році. Враховуючи те, що наразі більшість партій товарних поросят «заброньовані» кінця вересня, а подекуди по жовтень включно, попит з боку «ситуативних свинарів» часто залишаються незадоволеним.
«Скасування переліку критичного імпорту з липня загалом дало можливість завозити з-за кордону не тільки чистопорідних свиней, а й товарних, в тому числі поросят для відгодівлі. Проте літо є несприятливим періодом для таких закупівель через спекотні погодні умови. Серед економічних бар’єрів таких операцій є істотне підвищення логістичних витрат, здороження таких закупок через скасування податкових пільг при імпорті та перегляд офіційних валютних курсів», коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом