В Україні вирощують близько 10-12% генетично модифікованих ріпаку і кукурудзи

Джерело:  SuperAgronom.com
ГМО

Близько 10-12% ріпаку і кукурудзи, що вирощуються в Україні, є генетично модифікованими та близько 50-60% сої. При цьому в Україні не зареєстровано жодного ГМ-гібрида.

Такими цифрами поділилася Оксана Просоленко, директор українського представництва «Асоціація Дунайська соя», йдеться у матеріалі «Проблема нерегульованого обігу ГМО в Україні критична» на SuperAgronom.com.

Вона відмітила, що дані були отримані в ході моніторингів, проведених Асоціацією Дунайська соя та наголосила на відсутності в Україні зареєстрованих ГМ-гібридів внаслідок того, що чинний Закон №1103-V України про обіг ГМО є недієвим. Все ще існує потреба доопрацювання законодавства, але вже у законопроєкті №5839.

«Правове регулювання у сфері важливо тому, що на ринку України присутня, зокрема, ГМ-соя, яку виробники пропонують за кордон, але немає відповідних документів, щоб засвідчити репродукцію, — зауважила Оксана Просоленко.

Фахівчиня наголосила й на важливості маркування в Україні, яке недооцінюється, але воно надає споживачу право вибору обирати ГМ чи не ГМ-продукцію.

«Ми зробили обстеження і знайшли на полицях магазинів ГМ-продукцію, яка була маркована як така, що не містить ГМО. Ця продукція потрапляє до столу споживача, а він навіть не знає про це. Цим користуються недобросовісні виробники», — каже Оксана Просоленко.

В 2018 році разом із Центром соціального моніторингу Асоціація провела опитування, у ході якого дізналася, що 45,2% споживачів не довіряють маркуванню «без ГМО», 12,5% довіряють такому маркуванню на імпортних продуктах. При цьому 62,9% негативно ставляться до вживання в їжу продуктів ГМО.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!