В Україні обстежили на предмет розмінування вже більше третини запланованих сільгоспугідь
З початку року в Україні вже обстежено понад 150 тисяч га сільськогосподарських угідь з 470 тисяч га, запланованих до першочергового повернення протягом чотирьох років в господарську експлуатацію.
Про це повідомляють у Міністерстві економіки. Зокрема, минулого тижня, за даними обласних військових адміністрцій, піротехніки обстежили в чотирьох регіонах країни понад 5 тисяч га земель сільгосппризначення, а розмінували – понад 3 тисячі га.
“Враховуючи специфіку процесу та щільність забруднення, темпи обстеження та розмінування сільгоспземель не є сталими тиждень від тижня. Однак в цілому зберігаються на достатньо високому рівні”, – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
Так, за її словами, з початку року в Харківській області обстежено понад 21% земель сільгосппризначення, визначених для першочергового повернення в господарську експлуатацію, в Херсонській – майже чверть, а в Миколаївській – понад 67%.
Як підкреслила Свириденко, важливим завданням є посилення спроможностей урядових операторів – підрозділів Держслужби з надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту, зокрема їх оснащення відповідною технікою, яка допоможе суттєво прискорити очищення земель, навчання саперів та фінансування робіт.
Нагадаємо також, що уряд планує створити в Україні конкурентний ринок послуг з розмінування. Тим часом в рамках Конференції з питань відновлення України, що відбулася в Лондоні 22 червня, було підписано два меморандуми щодо локалізації виробництва машин для розмінування в Україні – “А3Тех-Україна” з хорватською DOK-ING, а також компанією “Пожмашина” із данською Hydrema.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом