В Україні ціни на соняшник зростають, а на олію залишаються під тиском низького попиту
У квітневому балансі експерти USDA залишили прогноз експорту соняшника з України на рівні 2,65 млн т (1,62 млн т у 2021/22 МР), хоча фактичний експорт може знизитись внаслідок обмеження поставок українського зерна до Польщі, Румунії та Болгарії. Прогноз переробки соняшника в Україні у 2022/23 МР підвищено на 0,2 до 10,4 млн т, а оцінку кінцевих запасів знижено на 0,18 до 1,47 млн т, тоді як торік вони складали 4,69 млн т.
Для рф прогноз експорту соняшника знижено на 150 до 700 (235) тис т, внаслідок чого оцінку кінцевих запасів підвищено на 0,42 до 1 млн т (0,96 млн т торік).
Для Аргентини прогноз урожаю соняшника у 2022/23 МР залишили на рівні 3,8 млн т, а переробки та експорту – на рівні 3,45 млн т та 150 тис т відповідно. Станом на 4 квітня соняшник в країні зібраний на 83,5% площ, а урожайність, за даними біржі BAGE, нижча, ніж очікувалося.
В Україні ціни на соняшник після різкого падіння в березні знову виросли на початку квітня на тлі активізації попиту з боку переробників, які сподіваються на відновлення експорту шроту та олії зерновим коридором.
Виробники зупинили продажі соняшника в очікуванні відновлення цін до січневого рівня 16-18 тис грн/т, проте переробники пропонують лише 15-16 тис грн/т з доставкою на завод. Ринок підтримало зростання експортних цін на соняшник в Румунії та Болгарії до 430-460 $/т DAP.
Ціни на соняшникову олію залишаються на низькому рівні 900-950 $/т DAP – країни ЄС. Попит майже відсутній, оскільки покупці мають запаси до кінця сезону. Через значний профіцит ріпакової олії в ЄС ціни на неї знизилися до мінімуму у порівнянні з пальмовою олією.
Червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора впали на 2,91% до 12-денного мінімуму 3775 рінггитів/т або 856 $/т на тлі скорочення експорту та прогнозів збільшення виробництва. Асоціація виробників пальмової олії Південного півострова (SPPOMA) повідомила, що за 1-10 квітня виробництво олії виросло на 35%, тоді як її експорт, за даними сюрвейєра Societe Generale de Surveillance, зменшився у порівнянні з аналогічним періодом березня на 16,2% з 487,53 до 408,663 тис т.
Ф’ючерси на соєву олію на чиказькій СВОТ на даних звіту USDA впали на 1,4% до 1190 $/т (-3,7% за місяць).
По мірі наближення свята Курбан-байрам ціни на рослинні олії залишатимуться стабільними, а заводи через свята зупиняться на тривалий термін.
В Китаї ціни на сою опускаються в очікуванні дешевих поставок з Бразилії, але їх підтримує скорочення експорту соєвої олії з Аргентини до 5-річного мінімуму та високі ціни на соєву олію у США, обумовлені активним попитом з боку біодизельної промисловості.
Бразилія підвищила мандат на біодизельну суміш до 12%, що посилить тиск на ціни соєвої олії.
За прогнозом USDA, на тлі обмеження світового експорту та значного промислового споживання частка соєвої олії у світовому споживання рослинних олій у 2022/23 МР вперше за 10 років буде нижче, ніж 30%. Тому премії за соєву та соняшникову олію у порівнянні з пальмовою в другій половині сезону можуть вирости, з огляду на скорочення пропозицій з України та Аргентини.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом