В Україні бум попиту на обладнання для заморозки ягід

заморозка ягод

Технології заморозки плодоовочевої продукції дозволяють аграріям значно збільшити і регіон реалізації, і терміни продажів. Головне – вибрати оптимальну з методик, вважає Сергій Виставної, керівник відділу проектування компанії «Alternative Technologies PF», компанії, яка вже понад 10 років працює в області холодильного та кліматичного обладнання та співпрацює з більш ніж 60 світовими виробниками й постачальниками техніки.

«Якщо порівнювати шокову заморозку зі звичайною, важливим фактором є швидкість зниження температури продукції і потужність обладнання. Відмінності по самому обладнанню не дуже великі. Потрібна камера, холодильний агрегат, охолоджувач та автоматика. Однак, якщо мова йде про повноцінний цикл виробництва, однієї камери буде замало, – бажано будувати комплекс, де буде рампа для прийому і відвантаження товару. З цехами сортування, пакування, з камерами охолодження, заморожування, зберігання. І все бажано розташувати якомога ближче до поля або саду, щоб не витрачати час на перевезення продукції», – розповів Сергій Виставний.

«Зараз почали активно будувати і камери шокової заморозки, і тунельні апарати шокової заморозки для лохини. Наразі спостерігається просто божевільний бум на установку такого обладнання. Цікаво, що часто лохина йде, як основний продукт. Однак, щоб весь комплекс не простоював під час несезону, там зберігають і інші культури. Наприклад, суницю. Маємо досвід і знайомі з таким спільним використанням камер. Суниця садова дозріває набагато раніше лохини. Її сезон починається раніше», – додає фахівець.

За його словами, якщо є вільні камери для зберігання замороженої продукції, на зимовий період їх здають в оренду під різну продукцію.

«З досвіду одного з наших замовників, який влітку працює з лохиною, а взимку камери здає в оренду, це досить перспективно. Цього року його камери не простоювали – їх орендували для зберігання звичайного морозива», – пояснює Сергій.

«Є у нас ще один цікавий проєкт. Камери для зберігання замороженої продукції орієнтовані на сезон лохини. Однак потім, коли лохина закінчиться, а це приблизно жовтень, в камери для зберігання охолодженої продукції на 3-5 місяців завозять яблука. До речі, необов’язково, щоб різну продукцію, навіть ті ж яблука, вирощувало одне й те ж підприємство. Зрештою яблука можна придбати, закласти на зберігання і згодом продати набагато дорожче, ніж у сезон», – додає керівник відділу проектування компанії« Alternative Technologies PF».

 

SEEDS

 

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!