В Угорщині відкрили мультимодальний термінал біля кордону з Україною
У вівторок, 18 жовтня, в угорському місті Фенешлітке, що неподалік українського кордону, урочисто відкрили мультимодальний термінал East-West Gate. Передбачається, що він також займатиметься перевалкою зерна. Про це повідомляє угорське видання szon.hu.
«Метою було побудувати логістичний термінал у цьому регіоні та повернути цю територію на логістичну карту континенту. У Європі залізниця відіграватиме дедалі важливішу роль саме тому, що вона є стійкою та відповідає кліматичним цілям ЄС. Я хотів би зайняти якомога більшу частку європейської логістики», – заявив генеральний директор East-West Gate Intermodal Zrt. Янош Талосі.
На церемонії був присутній міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто. Він зазначив, що вартість будівництва терміналу становила 40 млрд форинтів (приблизно 97 млн євро). Загалом тут працюватиме близько 500 чоловік. Серед новітніх технологій у терміналі використовується зв’язок 5G.
Він додав, що сподівається на реалізацію задуманих в мирний час цілей, але через війну інвестиції тепер розширені новою, короткостроковою метою, а саме експортом українського зерна.
«Якщо українське зерно не вивезти з країни, то в менш розвинених країнах світу може виникнути продовольча криза. Потрібні нові транспортні маршрути. Термінал може відіграти величезну роль у забезпеченні надходження українського зерна до портів Північної Адріатики», – підкреслив міністр.
Передбачається, що термінал East-West Gate зможе обробляти до мільйона TEU. Особливістю є наявність колій двох стандартів – 1520 мм та 1435 мм.
Будівництво терміналу здійснено в стислі терміни. Роботи стартували на початку 2021 року, а в дослідну експлуатацію об’єкт зданий в березні 2022-го.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом