В основних країнах – експортерах зерна поки панують сприятливі погодні умови
Наступного тижня у США, Канаді та Європі очікуються додаткові опади, а в Україні та рф – сприятлива для сівби ярих культур погода, а от у Бразилії продовжить посилюватися посуха.
На Середньому Заході та Рівнинах США в наступні 7-10 днів пройдуть сильні зливи, що на тлі невисоких температур сприятимуть розвитку посівів ярих культур, хоча й дещо затримають сівбу.
У преріях Канади зберігається прохолодна погода з рясними опадами, які затримують сівбу але поповнюють запаси ґрунтової вологи. Наступного тижня температури підвищаться, що дозволить прискорити посівну.
В Бразилії у більшості регіонів вирощування кукурудзи другого урожаю погода залишається посушливою, хоча у північних та південних штатах інколи йдуть окремі зливи. Наступного тижня у штатах Мату Гросу та Парана температура перевищить 30-32 оС, що негативно вплине посіви, які знаходяться у фазі запилення та наливу зерна. У південному штаті Ріу-Гранді-ду-Сул дощі затримують збирання кукурудзи першого урожаю та сої.
В Аргентині зливи також затримують збирання урожаю, але зниження температури повітря та зменшення інтенсивності опадів дозволяють прискорити роботи.
В Європі опади розподілені дуже нерівномірно: на заході (у Франції, Великій Британії та Іспанії) ідуть надмірні дощі, а на сході їх кількість значно менша, але загалом зволоженість ґрунту добра. Найближчими днями фронт принесе тепло та сильні зливи у південні регіони, тоді як на сході наприкінці наступного тижня можливі заморозки.
На сході України та південному заході рф протягом тижня йшли дощі, але їх було недостатньо для подолання наслідків високих температур в окремих районах. Наступного тижня холодний фронт принесе зниження температур та опади, що дозволить прискорити сівбу ярих культур. Внаслідок аномального тепла у квітні вегетація озимини на 2-4 тижня випереджає середні терміни, тому збирання у південних регіонах може розпочатися вже на початку червня, якщо у травні не пройдуть сильні дощі.
У західній Австралії тривають зливи, які сприяють збільшенню площ сівби пшениці, ячменю та каноли. Синоптики прогнозують подальше покращення зволоженості ґрунту, оскільки Ель-Ніньйо наступними місяцями продовжить рухатися до Ла-Нінья.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом