В Agromino просять знизити тарифи на залізничні перевезення для аграріїв прифронтових регіонів
Голова ради директорів Agromino Петр Крогман вважає, що частковою компенсацію додаткових витрат — логістичних і пов’язаних з війною — було б встановлення більш низьких тарифів для аграріїв, які відвантажують свою продукцію з залізничних станцій, розташованих в 100-кілометровій зоні від кордону з росією чи лінії бойових дій.
Про це йдеться в матеріалі «Урожай з під обстрілів: аграрії Харківщини просять знизити залізничні тарифи. Що про це думають в УЗ?» на Latifundist.com.
«Якщо хтось розцінює зниження залізничних тарифів для аграріїв з прифронтових регіонів як несправедливе рішення, я хочу задати питання: чи справедливо, що світ продовжує жити звичайним життям, коли українці воюють? Тому я надіюсь, що українці і влада, отримавши досвід війни, не будуть закривати очі та ігнорувати проблему прифронтових регіонів. Причому діяти потрібно було вже рік тому. І якщо не почати цього робити сьогодні, економічної катастрофи в прифронтових регіонах не уникнути», — вважає Петр Крогман.
Він зазначив, що компанії доводиться «накручувати» додаткові сотні кілометрів, щоб обʼїхати зруйновані залізничні станції, мости і елеватори. Раніше Agromino відвантажували зерно безпосередньо з Вовчанську, тепер це неможливо.
«Найближча до нас залізнична станція розташована на відстані 100 км, які наші водії долають по пошкодженим дорогам, витрачаючи додаткове пальне, додатковий час і запасні частини. Разом з тим, всі наші постачальники ресурсів — добрив, насіння, палива — закладають в свої ціни додаткові ризики обстрілів і логістичні труднощі. А військові дозволяють працювати тільки в світлу частину доби. Тобто ми вимушено використовуємо техніку в півтора-два рази менш ефективно, ніж до війни», — додав Крогман.
Як повідомлялося раніше, аграрії Харківської області попросили зрівняти для них вартість доставки зернових вантажів залізничним транспортом з західними регіонами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом