УЗ очікує на скасування конвенцій щодо імпорту українського збіжжя до країн ЄС
Укрзалізниця чекає на скасування односторонніх конвенцій європейських перевізників щодо імпорту українських зернових внаслідок введення загальної заборони ЄС на імпорт чотирьох культур — пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. Про це йшлося під час наради представників УЗ та аграрного ринку 4 травня.
Заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов нагадав, що набрала чинності загальна заборона ЄС на імпорт зернових до п’яти сусідніх країн. Відповідно, кожна з цих країн має скасувати свої односторонні заборони щодо імпорту агропродукції.
«Ми чекаємо, коли всі ці країни скасують односторонні обмеження і ми запрацюємо в межах загальної європейської заборони імпорту до 5 червня», — уточнив Валерій Ткачов.
Він додав, що свої роз’яснення з цього приводу вже надала польська компанія PKP LHS. Згідно з ними, з 3 травня по 5 червня вводиться нова конвенція з урахуванням рішення ЄС. Водночас перевізник наразі не скасував конвенції від 13 та 15 квітня на транспортування злаків, продуктів рослинного походження, відходів тощо. Тож в Укрзалізниці очікують на відповідні дії компанії.
Ще один великий польський перевізник — PKP Cargo — поки не повідомив про жодні зміни у порядку приймання аграрних вантажів на кордоні внаслідок ухваленого рішення. Така ж ситуація і зі словацькими та угорськими перевізниками.
В Укрзалізниці сподіваються на вирішення ситуації найближчим часом.
«Перевізники повинні надати нам (Укрзалізниці, — ред.) уточнені конвенційні заборони, і ми відповідно скасуємо ті, що були введені у квітні. Буде діяти одна заборона, яка стосуватиметься цих чотирьох культур в імпортному сполученні», — пояснив представник УЗ.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом