USAID допоможе зберегти 1,5 мільйонів тонн зерна в Україні і посилити глобальну продовольчу безпеку
Відповідно до угоди, підписаної 21 жовтня між Програмою USAID АГРО та БО «Львівська аграрна дорадча служба», 200 малих і середніх агровиробників Львівщини отримають послуги зі зберігання зерна. Ще 12 подібних угод будуть підписані упродовж найближчих трьох тижнів, щоб охопити послугами агровиробників у інших регіонах. Ініціатива на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, започаткована Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), допоможе Україні зберегти приблизно 1,5 мільйонів тонн зерна в рамках більш широких зусиль Агентства зі збереження темпів виробництва та експорту зерна з України до інших країн світу. Ініціатива AGRI-Україна була започаткована в липні цього року і покликана допомогти аграріям зберегти зерно, сприяти виробництву, переробці та експорту сільськогосподарської продукції, а також розширити доступ агровиробників до фінансування.
Для впровадження цієї ініціативи, Програма USAID АГРО передає понад 8 000 рукавів для зберігання зерна, 29 зернопакувальних машин та бункерів-перенавантажувачів, а також підтримає встановлення модульних сховищ/ангарів для зберігання зерна загальною місткістю 77 тис тон.
Компанії-надавачі послуг відповідатимуть за створення хабів/майданчиків для зберігання зерна, закупівлю й доставку обладнання та витратних матеріалів, формування й навчання сервісних бригад, надання сервісних послуг із доробки та зберігання зернових та технічних культур, в тому числі лабораторного та консультаційного супроводу виробників з моніторингу зберігання зерна, збереження його якості та маркетингу, надання послуг з розпакування, тощо. Завантаження зерна у рукави для зберігання розпочнеться до кінця жовтня; до кінця листопада всі 13 грантерів Програми USAID АГРО вже надаватимуть послуги з пакування.
Сервісні послуги з пакування та зберігання у рамках ініціативи будуть платними для агровиробників, проте дозволять аграріям зберегти свій урожай і дочекатись можливості вигідно його продати. Користувачами послуг зі зберігання в рамках проєкту стануть понад 2 000 мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), які завдяки цій ініціативі зможуть зберегти свій врожай для подальшої реалізації на внутрішній ринок та експорт, створити робочі місця для українців, а також сприяти пом’якшенню глобальної продовольчої кризи, спричиненої розв’язаною Росією війною проти України.
Підтримка експорту зерна
Через підрив сільського господарства та загрози мореплавству внаслідок брутальних дій Росії українські фермери не можуть продати мільйони тон зерна. У наслідок російської військової агресії знищено потужності для зберігання 13 мільйонів тон зерна; наявних елеваторів і зерносховищ не вистачає для зберігання врожаю. Ця потреба зростає з кожним днем, а чи вдасться зберегти зерновий коридор відкритим після першого листопада – залишається незрозумілим. Брак потужностей для зберігання зерна в першу чергу б’є по невеликих господарствах, які не мають власних елеваторів або складів. У 2021 році сільськогосподарські мікро-, малі і середні підприємства, що мають до 2 000 га у обробітку зібрали близько 57 % усього врожаю зернових, а їхня частка в структурі експорту зерна становила 40-45 %. Завдяки підтримки програми USAID АГРО для ММСП, виробники зернових і технічних культур отримають доступ до додаткових потужностей та послуг з доробки, сушіння та зберігання продукції, лабораторного і консультаційного супроводу, а також інші послуги для продовження терміну зберігання зерна до моменту продажу або відправлення на експорт.
***
Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн. дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн. дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн. дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності: 1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують 2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури 3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї 4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
***
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) та їх інтеграції в конкурентні національні та міжнародні ринки. Стратегічні цілі Програми USAID АГРО: 1) посилення продовольчої безпеки в Україні та світі, 2) відновлення й збільшення доходів агро- ММСП, 3) розширення доступу агро-ММСП до фінансування, 4) створення та розвиток справедливого й прозорого ринку с\г земель в Україні, який сприятиме відновленню економіки та захищатиме права на землю, і 5) зменшення корупції в аграрному секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.
***
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Запрошуємо відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом