Уряд Білорусі продовжив заборону на вивіз зернових, соняшнику та ріпаку
Рада міністрів Білорусі прийняла рішення продовжити на півроку заборону на вивіз зернових культур, ріпаку, а також соняшника з країни, відповідну постанову уряду №651 опубліковано на Національному правовому інтернет-порталі.
У документі йдеться про такі культури, як пшениця та меслин, жито, ячмінь, овес, кукурудза, гречка, просо, тритикале, інші злаки, а також насіння ріпаку та соняшника.
Щоб вивезти ці продовольчі товари за межі республіки, експортерам потрібно одержувати разові ліцензії у Міністерстві антимонопольного регулювання та торгівлі за погодженням з облвиконкомами та Мінміськвиконкомом.
Заборона не поширюється на продукцію, що постачається в рамках гуманітарної допомоги та переміщується транзитом.
Білоруська влада ввела заборону на вивіз зернових у серпні 2021 року, після чого цей захід, покликаний забезпечити продовольством внутрішній ринок, продовжувався три рази – у березні та вересні 2022-го, а також навесні 2023-го.
Нинішні обмеження діятимуть шість місяців – до березня 2024 року.
Небагатий урожай
У Міністерстві сільського господарства та продовольства Білорусі раніше повідомляли, що врожай зернових колосових у 2023 році нижчий на 15%, ніж роком раніше, – близько 6 млн тонн. Урожайність у різних районах відрізнялася, нерівномірного зниження обсягів не було. Причина в погоді, що динамічно змінювалася в травні-червні.
Як повідомляв голова Мінсільгосппроду Сергій Бартош, Білорусь має намір цього року закупити за кордоном мільйон тонн зерна. При цьому до 500 тисяч тонн буде куплено у Росії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом