Урожай ячменю в Європі буде на 4-5 млн тонн менше двох попередніх
У звіті за листопад експерти RMI Analytics злегка підвищили оцінку світового врожаю ячменю, проте повідомили, що врожай у Європі виявився помітно меншим за минулорічний.
Загальний прогноз урожаю трохи збільшили, на 0,3 млн. тонн, до 140,8 млн. на тлі завершення збору врожаю в Канаді та покращення прогнозів в Австралії. У Канаді обсяг урожаю оцінюється в 8 млн тонн, при цьому якість ячменю досить хороша. В Австралії загальний обсяг оцінюють в 11,19 млн тонн, що на 0,2 млн тонн вище за попередній прогноз. В Аргентині ячмінь розвивається добре, і аналітики оцінюють обсяг урожаю в 4,59 млн тонн, проте в окремих регіонах відбулися заморозки, які вплинуть на врожай.
Оцінка ситуації в Європі та Великій Британії залишилася незмінною — урожай оцінюється в 54,46 млн тонн, що на 4-5 млн тонн менше, ніж у 2021 та 2022 роках. Під час збирання врожаю в Північній Європі аграрії зіткнулися одразу з кількома проблемами. Висока вологість призвела до передчасного проростання, а також ускладнила сівбу озимого ячменю. Якість урожаю ще оцінюється, що призвело до стрибка цін.
З урахуванням зниженого попиту на сировину при неідеальній якості та меншому обсязі врожаю на ринку зберігається баланс. Очікується, що площа посівів у 2024 році збільшиться, зокрема через затримки із сівбою озимого ячменю. Аналітики припускають, що у 2024 році може відбутися дуже потрібне ринку відновлення площі посівів, що сприятиме збільшенню врожаю.
Як і на півночі Європи, у Франції сівба озимого ячменю також приблизно на 10% відстає від плану, і тут аналітики також очікують збільшення площі під ярим ячменем у 2024 році.
Загальний обсяг урожаю ячменю у світі оцінюється на 11,3 млн тонн нижче за 2022 рік — лише один раз за останні десять років у світі збирали менший урожай. Однак у RMI Analytics очікують, що на тлі зниження попиту ячменю солодової якості буде достатньо — за умови, якщо Аргентина та Австралія зберуть урожай хоча б середнього обсягу.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом