Урожай кукурудзи у Південній Африці відновиться
Високі ціни на кукурудзу після посухи 2023-24 років мають призвести до збільшення посівних площ у 2024-25 роках та, за нормальних погодних умов, до більшого виробництва, що збереже місце Південної Африки як чистого експортера кукурудзи, згідно з звітом Служби з питань сільського господарства іноземних держав (FAS) Міністерство сільського господарства США (USDA).
FAS оцінює, що Південна Африка виробить до 16,5 млн. тонн кукурудзи в 2024-25 роках. Засуха в середині літа, спричинена Ель-Ніньо, призвела до найнижчого врожаю кукурудзи за п’ять років у 2023-24 роках та спровокувала зростання місцевих цін на кукурудзу. Виробники очікують на подальше підвищення цін, готуючись до посівного сезону наприкінці цього року.
FAS прогнозує, що площа збирання сягне 3,1 млн га у 2024-25 рр., що вище 2,9 млн у попередньому маркетинговому році, а врожайність збільшиться до 5,3 тонн/га порівняно з 4,68 т/га. За оцінками, 2,5 млн. тонн урожаю 2024-25 рр., як очікується, підуть на експорт.
“Прогнозується, що площа білої кукурудзи різко зросте через значне падіння виробництва білої кукурудзи в регіоні в 2023-24 рр.”, – заявила FAS. «Біла кукурудза є кращим зерном для виробництва у Південній Африці. Подрібнена в муку, біла кукурудза є основним продуктом харчування для більшості домогосподарств як відносно недороге джерело вуглеводів. Основна частина жовтої кукурудзи призначена для сектора кормів для тварин як основний інгредієнт більшості кормових раціонів, особливо в бройлерній промисловості».
Незважаючи на скорочення виробництва кукурудзи на 13,98 млн. тонн у 2023-24 роках порівняно з 17,09 млн. тонн у 2022-23 роках, очікується, що Південна Африка, як і раніше, експортуватиме близько 1,5 млн. тонн. У 2022-23 роках Південна Африка експортувала 3,4 млн. тонн кукурудзи у більш ніж 15 країн, серед яких Зімбабве, Південна Корея, Японія, Тайвань та Ботсвана стали п’ятьма основними напрямками.
“На відміну від інших країн регіону, Південна Африка використовує інноваційні технології виробництва, такі як генетично модифіковане насіння, та ефективні та дієві методи ведення сільського господарства, включаючи точне та заощаджуюче землеробство, що допомогло пом’якшити повний вплив посухи”, – заявила FAS.
Очікується, що запаси на кінець року збільшаться на 20% до 1,8 млн. тонн у 2024-25 роках за рахунок зростання місцевого виробництва. Проте очікується, що у 2023–2024 роках рівень запасів скоротиться на 36% до 1,5 млн. тонн через зниження місцевого виробництва та зростання попиту на кукурудзу в регіоні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом