Урожай груші в Європі буде одним із найнижчих за останні десять років – прогноз
Майбутній урожай груші в Європі буде одним із найнижчих за останні десять років, планується зібрати близько 1,9 млн тонн.
Такий прогноз озвучили на Interpera, глобальному профільному конгресі виробників, який завершився в Іспанії.
За спостереженнями за цвітінням і зав’язуванням плодів, прогнозується зростання виробництва в Іспанії на 53% до 190 600 тонн груш, у Португалії на 7% до 130 000 тонн і у Франції на 26% до 109 000 тонн, передає Fruitnet.
Обсяги в Бельгії зростуть на 6% до 366 000 тонн, в той час, як Нідерланди та Італія ще не розрахували свої точні прогнози врожаю, але роблять прогнози в бік зниження.
Аналізуючи перспективи кожної країни, Interpera виявила, що в Італії спостерігається погане зав’язування плодів, значне опадання пелюсток. Крім того, травнева повінь у Романьї може загрожувати виживанню деяких плантацій.
Очікується, що в Нідерландах урожай буде таким самим або трохи нижчим, ніж 2022/23 року, через невелику кількість опадів у ключові періоди, тоді як у Бельгії врожай збільшиться завдяки гарному цвітінню, хорошому зав’язуванню плодів і гарному розміру.
Було зазначено, що в різних французьких регіонах ситуація різна, водночас виробничий потенціал дещо гірший на півдні та покращується в північних районах.
Представники португальських виробників з оптимізмом дивляться на хороші погодні умови та гарне зав’язування плодів і очікують більших розмірів.
Виробництво в Іспанії збільшиться, що дасть змогу країні відновити потенціал виробництва груш після невдалого минулорічного сезону. Однак залишаються сумніви щодо можливих наслідків посухи. Загалом очікуються хороші калібри, але в районах, які постраждали від посухи, остаточний розмір плодів все ще невідомий.
Торгові оцінки на майбутній сезон “досить оптимістичні”, за одним винятком: Італія.
Загальний посил спікерів на Interpera полягав у тому, що потрібно працювати над збільшенням споживання і донести до споживачів, що фрукти не дорогі.
Презентації Interpera також були присвячені зміні клімату та адаптації сільськогосподарських культур.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом