Умови для вирощування кукурудзи на Черкащині сприятливі, але аграрії шукають альтернативи
Кукурудза на Черкащині залишається однією з найурожайніших культур. За 2023 рік регіон зібрав рекордну кількість зерна — понад 4 млн т. Але цьогоріч місцеві аграрії відмовляються її сіяти.
Про це повідомляє Суспільне.
Як зазначив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко, кукурудза лідирує за врожайністю, та не за збутом. У 2024 прогнозується ще вища врожайність кукурудзи, однак ця культура втратила прибутковість.
Аграрій із села Дмитрівка Іван Пономар, який обробляє 8 га землі, нині рахує збитки. Увесь торішній врожай кукурудзи залишив на полях.
«Восени у мене була така ситуація, що вологість зерна кукурудзи була близько 20%, закупівельна ціна на кукурудзу на той час не перевищувала 3 тис. грн/т. Думав, хоч навесні ціна підніметься, але ні. Як осіння кукурудза нікому не потрібна була і ціни не було, так і зараз», — бідкається фермер.
Тому в поточному сезоні кукурудзі вирощувати не буде, натомість посіє олійні — сою, ріпак, соняшник.
Володимир Драч на своїх 400 га зазвичай сіяв 100 га пшениці, 80 uf — соняшникe, стільки ж кукурудзи і трохи ячменю. Цьогоріч виділив удвічі менші площі під кукурудзу (40 га), навзамін з осені посіяв озимий ріпак. А ще під урожай-2024 вперше посіяв пивоварний ячмінь.
Втім, в обласному департаменті агропромислового розвитку кажуть, що кукурудза в регіоні залишається лідером з вирощування — завдяки сприятливим ґрунтово-кліматичним умовам.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом