“Укрзалізниця” виокремила припортові станції в окремий підрозділ
У складі “Укрзалізниці” запрацювала філія “Оператор припортових станцій”. Про це стало відомо під час наради представників держкомпанії з учасниками зернового ринку 23 листопада.
Зазначається, що до штату філії увійшли працівники дирекції по роботі з припортовими станціями (ДН-5) регіональної філії “Одеська залізниця”. За словами директора підрозділу Івана Ємця, основним завданням нової філії є забезпечення залізничної логістики у портах.
До складу філії увійшли припортові станції Одеса-Порт, Чорноморськ-Порт, Поромна (селище Таїрове), Берегова (порт “Південний”), Ізмаїл, Миколаїв-Вантажний, Жовтнева (порт “Ольвія”, Миколаїв) та Херсон.
“Будемо організовувати роботу з подавання/прибирання вагонів, розвивати нові послуги у складі філії, оптимізувати витрати, пов’язані із технологічними процесами роботи нової філії, а також сподіваємося на кращий фінансовий результат роботи нашого підрозділу”, – зазначив Ємець.
Ситуація з портами
Зазначмо, що наразі експорт товарів з України водним шляхом можливий лише через порти Одеської області, оскільки вхід до Дніпровсько-Бузького лиману з південного боку контролюється російськими окупаційними військами, а всі інші українські порти безпосередньо окуповані Росією.
Після виходу у липні Росії з “зернової угоди”, що гарантувала безпеку в Чорному морі для суден, що йдуть з/до портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”, він продовжує здійснюватися за тимчасовим гуманітарним коридором завдяки механізмам страхування військових ризиків.
На Дунаї ж основними портами є Ізмаїл та Рені, що стали одним з основних шляхів експорту під час війни, збільшивши цьогоріч перевалку більш ніж удвічі. В останньому теж є залізниця, однак вона фізично відділена від основної української мережі, що ускладнює доставку вантажів навіть попри домовлені з Молдовою спрощення.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом