Україну може очікувати дефіцит добрив у 2022/23 рр — UMF
Наразі найбільш вірогідним сценарієм залишається дефіцит добрив восени 2022 р. і навесні 2023 р. Але він буде менше очікуваного. Визначальною буде роль державної підтримки аграріїв. Адже скорочення дефіциту за рахунок скорочення ділової активності — найгірший з можливих сценаріїв.
Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в блозі «Де взяти добрива? Може цього року внесу менше, або Як ринок добрив переживає війну» на Latifundist.com.
За його словами, експерти розходяться в думках про перспективи дефіциту добрив в сезоні 2022-2023 рр..
«З одного боку, очевидним є скорочення пропозиції, як імпортної, так і вітчизняної продукції. Негативні фактори, які впливають на це скорочення не можуть бути ефективно вирішені в середньо терміновій перспективі. З іншого боку, очевидним є також скорочення споживання добрив», — зазначив директор з маркетингу UMF.
Очільник маркетингового відділу UMF додає, що тут мова не лише про прямі втрати посівних площ, техніки і людей в результаті бойових дій. Адже падіння ефективності торгівельних операцій значно скорочує можливості аграрних підприємств отримати нормальне фінансування і сподіватися на достойний прибуток.
«Без державної підтримки агарний сектор може опинитися за межею виживання», — резюмував Сергій Рубан.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом