Українські трейдери намагаються витіснити росіян з єгипетського ринку
Торік агрохолдинг PROMETEY відкрив філію в Єгипті та почав продавати українську агропродукцію місцевим борошномелам і виробникам комбікормів.
Про це йдеться в інтерв’ю голови наглядової ради PROMETEY Рафаеля Горояна «Задача PROMETEY — витіснити росіян з єгипетського ринку», пише Kurkul.com.
«Навесні 2023 року почала погіршуватися ситуація у Босфорі. Російська інспекція всіма наявними засобами затримувала судна, які прямували в українські порти. Тоді чотири великі компанії оголосили дефолт. Уявіть ситуацію: ми з великими труднощами завезли товар у порт, насилу дочекалися судно з Босфору, вже за день-два треба відправляти товар, а судно розвернулося. Виявилося, що пшениця в росії сильно впала в ціні і покупець відмовився від нашого товару. Купив у росіян. Зараз ми з цими компаніями судимося в GAFTA і знаємо, що виграємо», — розповів Рафаель Гороян.
За його словами, щоб уникнути дефолтних контрактів і застрахувати ризики, було прийнято рішення йти в локальні продажі.
«Ось таким чином і народився бізнес в Єгипті. Зараз ми більш ніж 50% продаж здійснюємо в Єгипет», — додав підприємець.
Покупцями української продукції в Єгипті є борошномельні комбінати та комбікормові заводи.
«У нас завершений ланцюг продажів. Тут, в Україні, ми побудували гарні відносини з агровиробниками: в обмін на зерно пропонуємо насіння, ЗЗР та добрива на наших елеваторах Агромаркету. Плюс у нас своя логістика. Тобто ми тут купуємо агропродукцію, перевалюємо через наші елеватори на судна і відправляємо в Єгипет. А вже там продаємо напряму споживачеві», — пояснив трейдер.
Він додав, що основна задача PROMETEY — витіснити росіян з ринку Єгипту.
«Хоча це буде непросто, бо вони багато інвестують в Єгипет — купують підприємства, заходять у переробку борошна та макаронів. Найбільше вони нам заважають по пшениці, олії та шроту соняшниковому. Але наша команда знаходить прогалини і знає, по якій продукції у них дефіцит», — зазначив Рафаель Гороян.
Водночас він додав, що росія все ж залишається найбільшим конкурентом щодо пшениці.
До слова, на останньому тендері державне агентство Єгипту із закупівлі продовольства GASC законтрактувало 770 тис. тонн пшениці. 720 тис. т було російського походження.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом