Українським агровиробникам компенсуватимуть частину витрат на послуги розмінування
Відбувся перший форум, присвячений питанням гуманітарного розмінування території України – Demine Ukraine Forum. У заході взяли участь представники державних органів України, посольств країн-донорів, операторів протимінної діяльності, вітчизняних виробників обладнання для обстеження та розмінування, представники агросектору та інші стейкхолдери.
Під час відкриття заходу перед учасниками Форуму виступили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, а також Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк. У панельній дискусії присвяченій розмінуванню та відновленню агросектору взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
«Повноцінна відбудова та відновлення української економіки неможливі без розмінування усіх територій. Йдеться зокрема про землі сільськогосподарського призначення. З огляду на це, у планах Уряду на 2024 рік – компенсація нашим агровиробникам частини витрат на купівлю послуг з розмінування на відкритих та прозорих торгах», – зазначив під час виступу Денис Башлик. Він додав, що для цього у проекті Державного бюджету на 2024 рік Уряд вже передбачив 2 млрд гривень.
Для швидкого та ефективного проведення розмінування територій Уряд також стимулюватиме розвиток інноваційних виробництв та розширюватиме рівень локалізації наявних виробництв протимінного обладнання. Розвиток ринку гуманітарного розмінування сприятиме додатковому залученню інвестицій у розбудову таких виробництв.
Як йшлося під час форуму, зараз в Україні доступно для роботи близько 40 тис. км² територій. Попри наявні виклики, скоординована робота Уряду і партнерство з бізнесом та світовою спільнотою дозволило розмінувати майже 19 тис. км інфраструктурних об’єктів та очистити від вибухонебезпечних предметів понад 12 тис. домогосподарств. До кінця року Уряд планує повернути у використання 165 тис. га земель с.-г. призначення.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом