Український фермер за 5 місяців побудував у Польщі сучасну ферму на гідропонному зрошенні
Український фермер Олег Науменко лише за 5 місяців разом із польськими партнерами на 6 га побудували сучасну ферму на гідропонному зрошенні. Там вирощують малину, у планах зайнятись ще й ожиною.
Про це розповів Олег Науменко, співзасновник СВК «Ягідки» в інтерв’ю «В Польщі модель сільського господарства крихка і слабка» на Kurkul.com.
«У Польщі такі проєкти зазвичай будують в середньому рік-два. Але у нас не було стільки часу, бо ми мали домовленості з партнерами… Маємо на меті виробляти від 100 до 200 т малини за сезон. Плюс пробуємо вирощувати ожину. Під нею близько 20 соток», — розповів він.
Як розповів Олег Науменко, малина, яку виробляє господарство — преміумкласу і вона дає врожай вже у перший рік.
«Не треба, як з лохиною, чекати 5-6 років. Тобто на початку ми ставили собі завдання отримувати прибуток вже у перший рік після побудови проєкту. Плюс важливу роль зіграв той фактор, що у Польщі дуже мало фермерів, які можуть запропонувати саме преміальний продукт. Тож подібних фермерських господарств-конкурентів тут фактично немає. Тобто ми побачили, що є високий попит на продукцію, що продукції на ринку мало. І для нас — це можливість», — розповів Олег Науменко.
Також фермер зазначив, що 80-90% польських господарств, які займаються виробництвом ягід на свіжий ринок, відстають від українських технологій десь на 10-15 років.
«Тобто всі технології, за якими тут працюють, були встановлені близько 15 років тому. Це робота в основному голландських підрядників, це було в ті часи, коли сюди вкладав кошти Євросоюз, з того часу ці технології не поновлювались. До речі, ми тут будуємо повністю новий проєкт на іспанських технологіях фірми AZUD — це лідери з фільтрації зрошувальних систем. Тобто, це проєкт за технологіями 2020-2024 рр., однак він значно ближчий до українських технологій, аніж до польських», — поділився Олег Науменко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом