Український аграрний сектор може виробляти 7,8 млрд м3 біометану в рік
Провідна польська платформа з питань біопалива Biomass Media Group опублікувала експертну думку президента Асоціації виробників молока та засновника фонду #SAVEUA Андрія Дикуна щодо перспектив виробництва біометану в Україні.
Наразі Україна вже розробляє законодавче регулювання виробництва біометану, в якому аграрному сектору відведена ключова роль, тож потужні агровиробники України готуються до старту виробництва.
Сировиною для біогазу може бути доволі широкий спектр побічних продуктів і відходів агровиробництва, зокрема одна із найцінніших – гній ВРХ. В Асоціації виробників молока зауважують, що зараз в Україні функціонує 73 біогазові станції, з яких близько 40 працюють на аграрній сировині, решта – збирають біогаз на звалищах твердих побутових відходів.
На сьогодні лише декілька молочно-товарних ферм в Україні мають біогазові установки (зокрема ТОВ “Українська молочна компанія”, ТДВ “Терезине”). Однак, навіть в умовах війни та енергетичної кризи, інтерес до інвестицій саме в біогазові станції для генерації власної електроенергії чи біометану серед молочних господарств активно зростає. Сировини з МТФ, яка утримує 10 000 голів ВРХ достатньо для виробництва 2-3 МВт електроенергії на добу.
Експерти Biomass Media Group Sp. z o.o. зазначають, що на даний час ЄС виробляє 3,6 млрд м3 біометану в рік. Україна ж може збільшити цей обсяг ще на 1 млрд м3 до 2030 року.
“Загальний потенціал біометану в Україні оцінюється в 9,7 млрд м3/рік. З яких агропромисловий комплекс може виробляти 7,8 млрд м3/рік. В загальній структурі виробництва біометану в ЄС на аграрний сектор припадає 38%. В деяких країнах цей показник перевищує 80% (напр. Франція) та навіть 90% (напр., Данія)”, – наголошують Biomass Media Group.
“Близько 70% території України – це землі сільськогосподарського призначення. А це означає, що ми можемо стати однією із провідних країн по виробництву біометану”, – говорить президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом