Української агропродукції поменшає на внутрішньому ринку – виробник
Присутність української аграрної продукції на вітчизняному ринку скоротиться. Таку думку висловив власник ПАЕК Юрій Кормишкін, йдеться у повідомленні компанії.
На його думку, вітчизняну сільгосппродукцію може замінити товар із Європи та інших країн, якщо в уряді своєчасно не відреагують на запровадження Європейським Союзом нульового ПДВ на продукти харчування.
«Це говорить про те, що якщо не піти слідом за тенденціями Європейського Союзу, то наші переробники в агропромисловому комплексі стануть не конкурентоспроможними. Європейський виробник просто витіснить з нашого ринку вітчизняного виробника, який і так заледве дихає у зв’язку із подорожчанням ресурсів на виготовлення власної продукції», — розповідає Кормишкін.
Він також вважає, що значно скоротяться обсяги виробництва агропродукції та врожайність.
«Минулого року нам сприяла погода, і в Україні було зібрано рекордні врожаї. Завдяки чому левова частина зібраного врожаю була продана. Валютна виручка, що зайшла в країну, зміцнила гривню і забезпечила стабільність економіки. Цього року, на жаль, цього не буде. Через подорожчання мінеральних добрив, електроенергії, газу, вартості сушіння зерна, перевезення та логістики, палива, вартості забезпечення зрошення посівів тощо є чимало аграріїв, які просто не ризикуватимуть цього року вкладати кошти у виробництво»,— вважає Кормишкін.
Він уточнив, що якщо минулого року на одну холодильну установку знадобилося 200 тис. грн для сплати електроенергії, то цього року — всі 400 тис. грн. та перевезення.
«Продовольча інфляція у 2022 році продовжиться. Ми спостерігатимемо зростання як мінімум на 10%», — прогнозує власник ПАЕК.
На його думку, навесні населенню доведеться пережити зростання цін на продукти харчування. Як зазначає Кормишкін, у ручному режимі регулювати економіку не вдасться, тому державі на тлі кризи в агросекторі потрібно замислитися про продовольчу безпеку та захист власного ринку для вітчизняного виробника.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом