Українські переробники підвищують закупівельні ціни на соняшник
Після зростання експортних цін на соняшникову олію та шрот вітчизняні переробники активізували закупівлі соняшнику, що призвело до підвищення закупівельних цін, особливо з огляду на стримування продажів виробниками.
Протягом тижня закупівельні ціни на соняшник виросли на 300-500 грн/т до 16700-17000 грн/т (з ПДВ) з доставкою на завод, що є найвищим рівнем з березня 2023 р. Переробники задля накопичення обсягів сировини платять премію за великі партії, а також знижують маржу переробки до мінімального рівня. Тому найближчим часом ціни на соняшник продовжать зростати, навіть в разі можливого зниження експортних цін на олію.
Експортні ціни на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря наразі залишаються на рівні 780-790 $/т внаслідок зниження попиту з боку Китаю та Індії та посилення конкуренції з російською олією.
Ціни попиту на соняшниковий шрот з доставкою до чорноморських портів виросли до 195-205 $/т, що додатково підтримує ціни на соняшник.
За даними Trading Economics, протягом тижня середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям впала на 0,7% до 851 $/т, тоді як ціни на соєву та пальмову олію продовжують зростати.
Експортні ціни попиту на соняшник залишаються на рівні 325-340 $/т з доставкою до портів Чорного моря та Дунаю та 430-440 $/т на DAP Болгарія.
Темпи сівби соняшнику перевищують торішні, а погодні умови сприяють розвитку посівів, тому площі сівби можуть збільшитися за рахунок скорочення площ під кукурудзою, що посилить тиск на котирування нового урожаю.
Раннє дозрівання ріпаку дозволить переробниками раніше почати його переробку, що знизить попит на соняшник старого урожаю у червні та липні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом