Є низка ділянок, які можна автоматизувати, і це питання конкурентоздатності цукрового заводу. Якщо 15 років тому завод споживав 40 куб. м газу на виробництво 1 т цукру, то зараз цей показник у нас вже на європейському рівні. Витрачається 27 куб. м газу, і власники докладають усіх зусиль, щоб ще зменшити цей показник. Тож зараз стоїть питання — або модернізувати виробництво і бути конкурентоздатним, або буде дорогий цукор і менша рентабельність.
Українські цукровики модернізують виробництво, щоб бути конкурентоздатними
Наступний крок у цукровиків — автоматизація окремих виробничих процесів. Адже з огляду на реалії щодо заробітної плати, недостатньої кількості трудових ресурсів — щоб далі працювати, їм потрібно автоматизувати виробництво.
Про це AgroPortal.ua розповів директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», старший викладач кафедри Харчових виробництв ІПДО НУХТ Олександр Коротинський.
За його словами, українські цукровики останніми роками диверсифікувалися щодо пакування продукції й зараз можуть постачати цукор на європейський ринок у паперових мішках різного обсягу фасування, біг-бегах. Наразі стоїть питання автоматизації виробничих процесів.
Він додав, що цукровикам, окрім виробничих процесів, необхідно також вкласти великі кошти в логістику, тобто автоматизацію роботи складів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом