Українські аграрії попросили Польщу побудувати широку колію в обхід Білорусі
Українські аграрні асоціації попросили президента Польщі Анджея Дуду розглянути можливість будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм, яка б з’єднала Україну з портами у Гданську та Клайпеді. Звернення опублікувала Всеукраїнська аграрна рада на своєму сайті.
Це могло б суттєво диверсифікувати логістичні ланцюги та збільшити експортні потужності, йдеться у ньому.
У Польщі, як і в більшості країн Європи, ширина колії – 1435 мм, тоді як в Україні та Литві (де розташований Клайпедський порт) використовується широка колія.
Після початку повномасштабного вторгнення Україна втратила повноцінний доступ до власних морських портів, а доступ до порту Клайпеди відрізаний, тому що наявна залізниця проходить через Білорусь із ворожим режимом Олександра Лукашенка.
“Один із найбільших та найближчих європейських портів до України – Клайпедський, що має значні вільні потужності з перевалки та через який Республіка Польща також імпортує енергетичне вугілля. Але через широку колію в країнах Балтії – 1520 мм, як і в Україні, та відповідні труднощі з переходом на європейську колію за сполучення з Республікою Польща виявляється неможливим реалізувати експортно-імпортний потенціал порту Клайпеди”, – йдеться у зверненні.
Аграрні асоціації вважають, що будівництво широкої колії в Польщі було б економічно вигідним для усіх сторін.
Такий проєкт може бути реалізований шляхом реконструкції нинішньої залізничної мережі та будівництва суміщеної колії чи будівництва окремої залізничної гілки, вважають аграрії.
“Члени асоціацій вже зараз готові забезпечити використання такого транспортного коридору та гарантувати його використання в майбутньому”, – йдеться у зверненні.
Крім Всеукраїнської аграрної ради, його підписали представники Аграрного союзу України, Союзу птахівників України, Української аграрної конфедерації та спілки “Всеукраїнський аграрний форум”.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом