Українська пшениця зросла в ціні через підвищення попиту на світовому ринку
Українська пшениця почала зростати в ціні на світовому ринку через високий попит, оскільки у квітні вже експортовано 541 тис. тонн пшениці. Експерти прогнозують, що ціни на українську пшеницю зростуть до кінця тижня ще на $2-3 за тонну.
Про це під час брифінгу повідомили аналітики кооперативу ПУСК, пише Всеукраїнська Аграрна Рада.
Частина продукції, яку не вдалося вивезти в березні, буде відправлена з України цього місяця. Тому в квітні очікується рекордний рівень експорту в 3 млн тонн, завдяки реалізації березневих контрактів.
Збільшення попиту на українське зерно підтримується прогнозами зниження виробництва пшениці в ЄС, США та самій Україні. Торік Україна мала великі запаси, які наразі не перевищують 1 млн тонн через відновлення роботи портів. Водночас посівні площі під пшеницю скорочуються, тож очікується менший урожай.
Згідно з прогнозом експертів, умовні ціни на пшеницю на базисі СРТ до кінця тижня складуть близько $175 за тонну в дунайських портах, $170 за тонну – в глибоководних портах, $198-203 за тонну – на базисі DAP Констанца.
Хоча на українському ринку минулого тижня спостерігалось зниження цін, зараз ринок пожвавлюється. Проте, російська пшениця, яка є основним конкурентом, подорожчала на $8-10 за тонну.
За очікуваннями аналітиків, висока активність імпортерів і надалі підтримуватиме зростання цін на український зерновий ринок.
Україна встановила рекорд з експорту пшениці
Додамо, що у лютому поточного року Україна досягла історичного максимуму в експорті пшениці, відправивши за кордон понад 2,5 мільйони тонн на суму $439,7 мільйонів. Цей показник став рекордним для лютого і є найбільшим місячним обсягом експорту з жовтня 2021 року.
Найактивнішими покупцями української пшениці в лютому виявилися Іспанія, Єгипет та Пакистан. Іспанія імпортувала 707,7 тисяч тонн, що складає 28% від усіх поставок, Єгипет – 281,4 тисяч тонн (11%), а Пакистан – 256,2 тисяч тонн (10%). При цьому обсяги імпорту Єгипту в лютому зросли в 2,6 раза порівняно з січнем, Іспанія збільшила закупівлі на 11%, а Пакистан – на 7%.
Зазначимо, що у лютому 2024 року Україні вдалося експортувати 8 млн тонн агропродукції, що на 3,4% більше аналогічного показника попереднього місяця.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом