Україні знадобиться до 5 років, щоб повернути довоєнний рівень виробництва зернових – Марина Маринич
Україна зможе повернутися до довоєнних рівнів виробництва зернових не раніше, ніж через 3-5 років.
Про це на конференції EURO GRAIN HUB Exchange & Forum 2021 в Бухаресті розповіла аналітик «УкрАгроКонсалт» Марина Маринич.
«Після закінчення війни ми зможемо повернутись до попередніх рівнів виробництва зернових, але цей перехідний період буде тривати мінімум до п’яти років. Тоді ми зможемо вийти, наприклад, на довоєнний рівень посівних площ по кукурудзі — 5-6 млн га», — зазначила Марина Маринич.
За її словами, діапазон оцінок майбутніх площ кукурудзи дуже широкий через невизначеність щодо подальших перспектив експорту.
«На ринку є оцінки 3,3 млн га і нижче, а це майже в два рази менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Різниця суттєва, і щоб ми повернулись до попередніх рівнів, треба щоб закінчилась війна і пройшло мінімум 3-5 років», — каже Марина Маринич.
Експерт звернула увагу, що на сьогодні в Україні залишилося близько 5 млн т кукурудзи попереднього врожаю. Через складнощі з експортом фермери переходять на олійні культури, які дорожчі та менші за об’ємом.
Що стосується олійних культур, то були і будуть актуальними для аграріїв, вважають експерти «УкрАгроКонсалт», оскільки їх легше вивозити за рахунок меншого об’єму, вони привабливіші в ціні, та користуються попитом як в українських, так і в європейських переробників.
EURO GRAIN HUB Exchange & Forum – нова регіональна платформа для ефективного спілкування, укладання контрактів в аграрному секторі, проведення дискусій з залученням фермерів, трейдерів, постачальників ресурсів, тваринницької та кормової галузі, зберігання, щоб допомогти операторам ринку зерна та олійних культур приборкати глобальну продовольчу інфляцію та зміцнити позиції України на світових ринках.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом