Україна. Зерновий коридор та перспективи експорту агропродукції в жовтні
UkrAgroConsult
Автори статей:
Експорт агропродукції за 15 днів жовтня склав 1.89 млн тонн, що на 4% більше, ніж за аналогічний період попереднього місяця. Беручи до уваги подібні темпи ми очікуємо експорт у жовтні в межах 3.7-3.9 млн тонн агропродукції, що говорить про те, що альтернативні експортні канали досягли своїх максимальних обсягів та стабілізувалися. Основним перспективним напрямком наразі можна вважати новий зерновий коридор, який починає працювати активніше з кожним тижнем.
В першій половині жовтня частка сухопутного експорту в загальному експорті зафіксувалася на рівні 31%, що відповідає середнім показникам останніх місяців. Експорт сухопутним транспортом продовжує відігравати значну роль в реалізації експортного потенціалу України.
Автотранспорт
Експортні обсяги перевезення вантажівками залишаються на рівні попередніх місяців. Попит на цей вид транспорту в останні місяці зріс, але залишається далеким від рекордів минулого сезону. Відзначимо, що частка сої в автомобільному експорті займає лідируючі позиції, тоді як обсяги перевезення ріпаку йдуть на спад.
Залізничний транспорт
Залізницею за 15 днів жовтня було експортовано 466 тис. тонн, що на 10% менше, ніж в аналогічному періоді попереднього місяця. Схоже, що сплеск попиту на залізницю вщухає, а рекордні показники листопада-грудня 2022 року залишаться недосяжними. Це пов’язано з тим, що через більш-менш стабільну роботу нового зернового коридору вантажовідправники почали переорієнтовуватись на експорт через глибоководні порти Чорного моря.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом