Україна збільшила експорт свинини: основним покупцем стали ОАЕ
У червні – липні 2024 року обсяг експорту української свинини перевищує імпорт. Про це повідомляє Асоціація “Свинарі України”, посилаючись на дані митної статистики ДМСУ.
Зазначається, що упродовж липня до України завезли майже 150 т свинини, що на 23,5% менше ніж місяцем раніше.
Разом із тим, обсяги експорту свинини за другий місяць літа склали понад 400 т, перевищивши червневий показник більш ніж на 36%.
При цьому, за даними аналітиків, сумарні показники зовнішніх поставок та надходжень поступово зближуються: імпорт свинини за 7 місяців року склав 1,78 тис. т, тоді як експорт становить 1,64 тис. т, а у валютному вираженні розбіжність не перевищує 10% чи 0,4 млн дол. США.
Як пояснюють в АСУ, причиною відносної паритетності торгових потоків є цінова ситуація на українському ринку свинини.
“Хоча у липні середня ціна закупівлі свинини незначно перевищила червневий показник, загалом котирування залишаються на досить низькому рівні. Це, з одного боку, формує органічний вхідний бар’єр для імпорту та слугує причиною зниження середньої митної вартості імпортованої продукції, яка „просідала” на 30 центів/кг упродовж останніх двох місяців, опустившись у липні нижче дводоларової позначки”, – підкреслюють в АСУ.
Як наголошують у профільній асоціації, закупівельні ціни на живець свиней підтримують конкурентоспроможність української свинини на зовнішніх ринках.
При цьому, середня митна вартість експортованого протягом 7-ми місяців 2024-го кілограма свинини поступається митній вартості завезеної з-за кордону м’ясної сировини — 2,45 дол. США проти 2,5 дол. США відповідно.
Щодо географії зовнішньої торгівлі свининою, то основним зовнішнім ринком збуту для української свинини залишається ОАЕ (85,7% сукупного експорту за період), а постачальниками свинини є країни ЄС (37,8%) та Канада (62,2%).
Зауважимо, експорт свинини у червні був у 1,5 раза більшим за імпорт. Протягом місяця з України вивезли майже 296 т свинини сукупною вартістю близько 700 тис. дол. США.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом